Miért vannak vörösben és Dalí maszkban a rablók?
Nem csak marketingszempontok és nem csak az álcázás miatt, hanem számos jelentése és üzenete van ezeknek a kellékeknek.
A vörös szín merész, gyakran az ellenállás szimbóluma. Ez a vér színe, ezért valószínűleg ez egy szimbolikus konnotációja az erőszaknak valamint a szenvedélynek.
A vörös zászlókat általában a forradalmi mozgalmakkal társítják mind a valós életben, mind a fikciókban is. A Professzor többször kijelenti, hogy a csoport nemcsak a Királyi Pénzverdét célozza meg, hanem ez egy ellenállás az egész rendszer ellen.
A vörös színnek ezzel együtt nemzeti jelentése is van.
A vörös számtalan okból társul Spanyolországhoz, a legnyilvánvalóbb az, hogy ez az ország két nemzeti színe közül ez az egyik (a másik meg ugye a sárga). A folklór szerint a vörös szín Spanyolország zászlajában a nemzeti sportnak minősülő bikaviadalokat jelképezi. A vörös azonban Spanyolország legfontosabb fűszereinek, a sáfránynak és paprikának is a színe. A piros kezeslábas tehát egy metafikcionális kikacsintás a közönség részére, amely egyben egész Spanyolország előtt tiszteleg.
A Salvador Dalí-maszkok hasonlóképpen az ellenállás és a nemzeti büszkeség jelképeként szolgálnak. Dalí vitathatatlanul a szürrealisztikus mozgalom legfontosabb alakja a 20. század elején; bár a mozgalom jellemzően Franciaországgal társul, Dalí spanyol volt, élete jelentős részét Spanyolországban töltötte.
Mint minden szürrealisztikus művészet, Dalí munkája is természetéből fakadóan lázadó volt – a szürrealisztikus mozgalom célja az volt, hogy megpróbálta megtörni a normálist, vagyis lázadt a rendszer ellen.
Így, mint A rablók (és vörös színű kezeslábasuk) úgy a Dalí-maszk is a forradalom szimbólumává vált.